Terapia z młodzieżą i dorosłymi nie musi być nudna i polegać tylko na powtarzaniu przed lustrem czy ćwiczeniu techniki płynnego mówienia w czytaniu i rozmowach. Doskonałym urozmaiceniem zajęć są gry towarzyskie, które doskonale sprawdzają się także podczas wieczorów z przyjaciółmi czy rodziną, a które nasi klienci mogą poznać i polubić podczas zajęć.

Jedną z moich ulubionych gier, która budzi niezwykle dużo pozytywnych emocji, zmusza do szybkiego i kreatywnego myślenia jest „Time’s up” od REBEL.pl podczas której sprawdzimy swoją wiedzę i umiejętność kojarzenia. Gra zawiera klepsydrę i całe mnóstwo kart z podwójnymi hasłami w postaci nazwisk znanych osób, nazw filmów, piosenek i miejsc. Najfajniej gra się w tę grę zespołowo – wtedy w każdej rundzie jedna osoba z drużyny opisuje hasła z kolejnych kart, tak aby jej drużyna jak najwięcej z nich odgadła w czasie wskazanym przez klepsydrę. W drugiej rundzie odgadnięte karty kolejne osoby z drużyny opisują za pomocą już tylko 1 słowa, a w trzeciej bez słów, tylko pokazując, czyli w formie popularnych kalamburów. Wygrywa drużyna, która zostanie po 3 rundach z jak największą ilością odgadniętych kart. Świetna zabawa i mnóstwo śmiechu jest gwarantowana.

Na zajęciach logopedycznych korzystamy z niej na etapie automatyzacji ćwiczonej głoski. W terapii niepłynności gramy bez kontroli czasu na zmianę opisując karty i ćwicząc technikę upłynniającą.
Po pracy gra sprawdza się doskonale jako umilenie wieczoru.
Bardzo polecam Wam ją dla młodzieży oraz dla dorosłych, nie zawiedziecie się na pewno!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!