Terapia z młodzieżą i dorosłymi nie musi być nudna i polegać tylko na powtarzaniu przed lustrem czy ćwiczeniu techniki płynnego mówienia w czytaniu i rozmowach. Doskonałym urozmaiceniem zajęć są gry towarzyskie, które doskonale sprawdzają się także podczas wieczorów z przyjaciółmi czy rodziną, a które nasi klienci mogą poznać i polubić podczas zajęć.

Jedną z moich ulubionych gier, która budzi niezwykle dużo pozytywnych emocji, zmusza do szybkiego i kreatywnego myślenia jest „Time’s up” od REBEL.pl podczas której sprawdzimy swoją wiedzę i umiejętność kojarzenia. Gra zawiera klepsydrę i całe mnóstwo kart z podwójnymi hasłami w postaci nazwisk znanych osób, nazw filmów, piosenek i miejsc. Najfajniej gra się w tę grę zespołowo – wtedy w każdej rundzie jedna osoba z drużyny opisuje hasła z kolejnych kart, tak aby jej drużyna jak najwięcej z nich odgadła w czasie wskazanym przez klepsydrę. W drugiej rundzie odgadnięte karty kolejne osoby z drużyny opisują za pomocą już tylko 1 słowa, a w trzeciej bez słów, tylko pokazując, czyli w formie popularnych kalamburów. Wygrywa drużyna, która zostanie po 3 rundach z jak największą ilością odgadniętych kart. Świetna zabawa i mnóstwo śmiechu jest gwarantowana.

Na zajęciach logopedycznych korzystamy z niej na etapie automatyzacji ćwiczonej głoski. W terapii niepłynności gramy bez kontroli czasu na zmianę opisując karty i ćwicząc technikę upłynniającą.
Po pracy gra sprawdza się doskonale jako umilenie wieczoru.
Bardzo polecam Wam ją dla młodzieży oraz dla dorosłych, nie zawiedziecie się na pewno!

Gdzie kupić?

Find this content useful? Share it with your friends!