Dzisiaj zaczynamy serię recenzji książek dla dzieci o tematyce ogrodniczo- przyrodniczej od Egmont.
Na początek „Jak zostać ogrodnikiem. Zeszyt z zadaniami i naklejkami”.

Ogromnym walorem tego zeszytu jest piekne wydanie, na każdej stronie znajdziecie barwne ilustracje zachęcające dziecko do korzystania z książki. Dzieki niej krok po kroku maluch może zdobywać umiejętności ogrodnicze, gdyż na każdej karcie książki znajdzie nową instrukcję sadzenia, siania czy planowania swojego ogródka. Zaczniemy od poznania ogrodowych kwiatów, wyhodujemy słonecznik, zrobimy kwiat z papieru, zasadzimy kaktusy i wykonamy tabliczki z podpisami roślin, następnie nauczymy się rozpoznawać warzywa, sadzić ziemniaki, fantazyjnie posiejemy rzeżuchę, wyhodujemy bazylię i założymy własną grządkę warzywną, później stworzymy domek dla pszczół, poznamy rodzaje drzew i upieczemy szarlotkę.

Na końcu znajdziemy też miejsce na ogrodnicze notatki i bedziemy mogli wykorzystać całe mnóstwo naklejek z roślinami, drzewami, warzywami i owocami, które umieszczone są w książce.
To doskonała propozycja dla dzieci lubiących prace ogródkowe, a także zbiór pomysłówna zabawy kwarantannowe na balkonie, gdzie możemy dzieciom przekazać doniczkę na eksperymenty ogrodnicze.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!