Było już u nas „Jungle Speed Kids” , a teraz czas na oryginalne „Jungle Speed” od REBEL.pl, które mam nadzieję, zyska równie duża popularność jak poprzedniczka 🙂

W tej wersji na kartach nie mamy już zwierzątek, a symbole o różnych kształtach i kolorach. Standardowo w pudełku mamy też totem, instrukcje i czerwony woreczek do przechowywania elementów. Jak gramy? 70 kart z gry rozdajemy po równo między graczy, a totem stawiamy na środku stołu. Po kolei wszyscy gracze odkrywają po 1 karcie że swojego stosu. W momencie, gdy na przynajmniej 2 kartach widoczny jest ten sam symbol muszą oni jak najszybciej złapać totem. Ten kto zrobi to pierwszy pozbywa się wyłożony h kart, a wygrywa ten kto pozbędzie się wszystkich kart. Nie jest to jednak tak proste, gdyż w grze są także karty specjalne-należy być na nie bardzo uważny gdyż zmieniają one zasady gry.

Gra dostarcza ogromu emocji i radości. To wyścig z czasem i spostrzegawczością. Propozycja doskonała dla osób w każdym wieku poczynając od starszych przedszkolaków.

Dodatkowy walor to możliwość wykorzystania kart do ćwiczeń kategoryzacji wg koloru.
Polecam bardzo – sprawdza się na zajęciach, ale także na wakacyjnych wyjazdach:)

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!