Dzisiaj na zajęciach graliśmy w „Koncept Kids. Zwierzaki” od REBEL.pl. Gra szybko stała się jedną z ulubionych naszych dzieci.

W grze główna rolę odgrywają zwierzaki – polega na zgadywaniu, poznawaniu życia zwierząt i łączeniu faktów. W pudełku znajdują się karty że zwierzętami: niebieskie- łatwiejsze i czerwone – trudniejsze, plastikowe okienka do zaznaczanie odpowiednich cech zwierząt, podstawka na karty i wielka plansza, dzieki której można opisać dane zwierzę.

W czasie gry losujemy 1 kartę że zwierzątkiem, która musi odgadnąć 1 osoba lub zespół. Pomagają w tym pozostali gracze zaznaczając swoimi okienkami na planszy: kolor odgadywanego zwierzęcia, jego miejsce zamieszkania, sposób poruszania się, to, co lubi jeść, jego szybkość, porę dnia, w której jest aktywny, to czy jest przyjazny czy groźny, jego wielkość, siłę, to czy ma sierść, pióra, skorupę czy łuski oraz dodatkowe cechy charakterystyczne takie jak rogi, kolce, dziób, nogi czy kopyta. Grę można modyfikować i ułatwiać dla dzieci młodszych, wtedy nie będziemy dogadywać, a wspólnie opisywać i zaznaczać cechy wylosowanego zwierzątka.

Grę polecam wszystkim dzieciom, szczególnie fanom zwierząt! Będzie wspaniała propozycja prezentową, sprawdzi się na domowe wieczory, jak i na zajęciach terapeutycznych. Kart że zwierzętami jest bardzo dużo, więc wystarczy na bardzo wiele ciekawych rozgrywek.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!