„Kosmiczne Śledztwo Heweliusza Kwazara” autorstwa Adama Pękalskiego od Kapitan Nauka to moje odkrycie tego tygodnia. Książka niezwykła, dla kreatywnych, lubiących opowiadać i tworzyć historie. Każde otwarcie jej rozpoczynać może nową historię w zależności od inwencji twórczej użytkownika.

W książce do przeczytania znajdziemy właściwie tylko jedno zdanie, początek historii o śledztwie Heweliusz Kwazara, którego część dalszą będziemy musieli stworzyć sami na podstawie pięknych, bogatych, kolorowych ilustracji o jego kosmicznych przygodach. Za każdym razem książka daje nam nowe możliwości i pozwala puścić wodze fantazji. Doskonale sprawdzi się w ćwiczeniu dłuższych wypowiedzi, budowaniu narracji, tworzeniu dialogów dla postaci na kartach książki. Dzięki niej będziemy też trenować kreatywność.

To wyjątkowa propozycja, która zabierać nas będzie w wiele kosmicznych podróży i motywować do tworzenia wielu interesujących opowieści zależących tylko od wyobraźni opowiadającego. Będzie właściwa dla starszych przedszkolaków, dzieci szkolnych i młodzieży.

Bardzo polecam, na mojej półce zajmie honorowe miejsce 😉

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!