Czy są tu fani Kubusia Puchatka? Jeśli tak, mam dla Was dobrą wiadomość! Wydawnictwo EGMONT Polska Wydawnictwot proponuje nowe przygody Kubusia i Przyjaciół zatytułowane „Kubusiowa lekcja życzliwości”.

To książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także dla starszych fanów Kubusia Puchatka. Opowiada o sile tytułowej życzliwości, o tym, ze warto pomagać innym i że dostarcza to radości nie tylko odbierającym, ale i dającym tą pomoc. To doskonały wstęp do zajęć czy rozmowy z dziećmi o pomaganiu innym.

Opowieść zaczyna się od Kłapołuchego, którego ogonek przytrzasnął kamień, pomoc wszystkich przyjaciół ze Stumilowego Lasu pozwala mu się od niego uwolnić. Następnie przyjaciele pomagają Sowie znaleźć jej okulary. Następnie Prosiaczek i Kubuś pomagają Maleństwu rozbujać się na huśtawce. Okazuje się, że każdy dobry uczynek dostarcza przyjaciołom wiele radości. Dlatego postanawiają zorganizować grę w życzliwość i codziennie sprawiać komuś jakiś dobry uczynek. Tak też się dzieje. Nauka Kubusia jaka płynie z tej przygody to: „Kiedy robisz coś miłego dla kogoś, sprawiasz, że nie tylko on jest uszczęśliwiony… ty także jesteś szczęśliwy!”

Przygody Kubusia i jego przyjaciół pomogą dzieciom zrozumieć moc dobrych uczynków. Po przeczytaniu bajki warto omówić z dziećmi temat, a nawet zaproponować stworzenie własnego dziennika dobrych uczynków i zaznaczania w nim sytuacji kiedy pomogli komuś. Takie zauważanie życzliwości przez dziecko i otoczenie będzie dla niego ważną nauką dawania i przyjmowania pomocy od innych.

Polecam tą pozycję z całego serca! Sama często z niej korzystam.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!