Psy i kosmos? A może pies w kosmosie i to pierwszy w historii pies w kosmosie, a więc „Łajka – kosmiczny pies” i jej kosmiczna przygoda. To opowieść dla fanów kosmosu, który dzięki tej książce od Kapitan Nauka dzieci mogą poznać bliżej podążając śladami tytułowego czworonoga.

W środku pełno jest faktów o planetach, kosmicznych zjawiskach oraz lotach w kosmos. Barwne ilustracje przybliżą dzieciom kosmiczny świat i pobudzą wyobraźnię. Od pierwszej strony przenosimy się o miliony lat świetlnych wraz z Łajką. To także prawdziwa historia o zwierzęciu, które brało udział w naukowym eksperymencie. Skłania do dyskusji na temat praw zwierząt oraz rozmowy o mówieniu „nie!” i tego, że należy dbać o prawa swoje i innych. Książka jest więc nie tylko zbiorem kosmicznych informacji w atrakcyjnej dla dzieci formie, ale także opowieścią o walce o swoje zdanie, zadbanie o siebie i wstawianiu się za innymi. Dodatkowo każdy czytelnik może wybrać własne zakończenie książki.

Jeżeli szukacie nowej pozycji dla swojego małego fana kosmosu to będzie idealna propozycja – polecam dla starszych dzieci przedszkolnych i dzieci szkolnych!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!