Prezentuje Wam wspaniałą serię dla dzieci od Wydawnictwa Mamania – „Jano i Wito” autorstwa Wioli Wołoszyn i Przemka Liputa. Seria liczy trzy książeczki i opowiada przygody tytułowych Jana i Wita w domu, w lesie i w trawie.

Z „Jano i Wito w lesie” wybierzemy się na spacer po lesie w poszukiwaniu grzybów, przy okazji będziemy mogli poznać zwierzęta mieszkające w lesie: kukułkę, wilka, dzięcioła, dzika, sowę, jelenia, wiewiórkę i niedźwiedzia, a także posłuchać strumyka i wpaść niechcący w pajęczynę.

Część „W domu” opowiada o poszukiwaniu zaginionego klucza taty w domu przez Jana i Wita. W trakcie poszukiwań chłopcy poznają przedmioty znajdujące się w domu i ich odgłosy. Na kartach książki pojawia się zegar, gotująca się w garnku zupa, wiertarka, nożyczki trąbka i odkurzacz, a także odgłosy stukania do drzwi, schodzenia po skrzypiących schodach czy mamy udającej ducha.

„W trawie” opowiada przygodę Jana i Wita, którzy zaglądając pod magiczny kamień zmniejszyli się i dzięki temu mogą poznać mieszkańców łąki: pszczołę, mysz, ptaka, świerszcza, królika, węża, żabę i rybę.

Książeczki są doskonałe do czytania z maluchami. Przybliżają one dziecku otaczający świat, uczą słownictwa, stymulują rozwój mowy i umożliwiają czytanie z uczestniczeniem dziecka dzięki pojawiającym się w tekście wyrażeniom dźwiękonaśladowczym.

Ilustracje są piękne, a dodatkowo każda z książeczek zawiera niespodziankę w postaci stron specjalnych z nadrukowanymi obrazkami inną, wypukłą fakturą czy błyszczącym drukiem.

Dodatkowym atutem książeczek jest piękne trwałe wydanie – grube karty książki pozwolą jej długo służyć najmłodszym.

Ogromnie polecam rodzicom i logopedom pracującym z najmłodszymi! To też doskonałą propozycja na prezent dla maluchów.

Gdzie kupić?

Jano i Wito W trawie

Jano i Wito W domu

Jano i Wito W lesie

Podziel się z innymi!