#zostanwdomu i czytaj z dziećmi! A co czytać? Może nowe książeczki z jednej z naszych ulubionych mini serii od Egmont. Do wyboru macie książki: „Pan Dobry”, „Pan Zmartwiony”, „Mała Mądrala”, „Pan Fajny” i „Mała Straszka”.

Wszystkie z humorem, pisane jezykiem bliskim dziecku, o rzeczach ważnych w prosty sposób, wsparty ciekawymi ilustracjami. „Pan Dobry” to postać posiadająca dobre maniery nie sprawdzające się w jego miasteczku Okropkowie, gdzie nikt jego dobroci nie rozumie. Dopiero, gdy przeprowadza się do Dobrotkowa poczuje się jak w domu. „Pan Zmartwiony” lubi się martwić i każdy powód do zmartwień jest dla niego dobry. Kiedy czarodziej pozwoli mu pozbyć się zmartwień, to czym będzie się martwił? “Mała Mądrala” to opowieść o dziewczynce znającej odpowiedź na każde pytanie, która wybiera się na poszukiwanie wyzwań intelektualnych. „Pan Fajny” to przyjaciel, którego chciałoby mieć każde dziecko. Potrafi poprawić humor i zapewnić dobrą zabawę, nawet w chorobie, tak, że ta znika niepostrzeżenie. „Mała Straszka” lubi straszyć, sprawia jej to przyjemność i nie myśli o uczuciach innych. Kiedy dostaje nauczkę zmienia zdecydowanie swoje zachowanie.

Książeczki zachwycają barwnymi i mądrymi historiami o wartościach i emocjach. Polecam je dzieciom przedszkolnym i szkolnym. Malutki format książki będzie też doskonały na pierwsze dziecięce lektury. Cena też bardzo zachęca do zakupu (ok. 4 zł).

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!