„Moje na górze” wydawnictwa Alexander Toys to gra, w której dzieci zakochują się od pierwszego zagrania. Każdy z graczy otrzymuje łapkę i pionek w wybranym kolorze. Łapka to narzędzie potrzebne do walki w skojarzenia w tematyce wylosowanej na karcie.

Gracze możliwie szybko stukają swoją łapką w pole wypowiadając skojarzenie związane z określoną w danej rundzie kategorią, np. Jakie przedmioty potrzebują baterii? Jakie przedmioty nosi się w torbie sportowej? Gracz, którego łapka jest na górze kiedy skończy się czas danej rundy wyznaczany przez klepsydrę, a tym samym ten, który ostatni podał swoje skojarzenie wygrywa rundę i przesuwa się swoim pionkiem o pole do przodu. Grę można zakupić w wersji standardowej, exclusive, junior, light, mini i mini junior – różnią się przede wszystkim wielkością planszy, ilością i wyglądem łapek (kartonowe w mniejszych i plastikowe w większych wersjach).

Gra dostarcza wielu pozytywnych emocji i jest doskonałym ćwiczeniem aktualizacji wyrazów, poszerzania słownika dziecka. Polecam ogromnie dla dzieci od 5 lat! Gra dla logopedów będzie wielką pomocą na etapie automatyzacji głosek w mowie spontanicznej, ze względu na to, że gra jest na czas kontrola spontaniczna wymowy musi być tu już bardzo wysoka.

Grę dla młodszych dzieci czy w terapii jąkania używam bez odliczania czasu. Wielką zaletą tej gry jest możliwość zastosowania jej dla klientów w każdym wieku – świetnie sprawdzi się na zajęciach z dziećmi, młodzieżą, jak i z dorosłymi. Będzie też trzymającą w napięciu propozycją na spotkania towarzyskie z przyjaciółmi.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!