„Muminki”, czyli bajka z mojego dzieciństwa – wraca do nas w książeczkach i grach także dzisiaj za sprawą publikacji od HarperCollins PolskaKsiążkoSfera: ” Muminki w lesie. Szukaj i znajdź” oraz „Muminki i morze. Szukaj i znajdź”.

To książeczki z zadaniami i zagadkami dla dzieci, ale także krótkimi tekstami na każdej stronie o bohaterach książki. Wszystko utrzymane w grafice znanej z „Muminków”. Na każdej stronie znajdziecie zadania aktywizujace dzieci w toku czytania książki. W „Muminkach w lesie” dzieci szukać będą na obrazku przedmiotów powtórzonych na dole strony, dobierać w pary, chodzić po labiryntach pomagających dotrzeć Muminkom do domu, nazywać zwierzęta, dopasowywać zwierzęta do ich śladów, odpowiadać na pytania o dary lasu, szukać postaci na obrazkach i liczyć. „Muminki i morze” zawierają zadania z szukaniem małych obrazków na dużej ilustracji, labiryntami, odnajdywaniem postaci, szukanie takich samych obrazków, liczeniem.

Na końcu znajdziecie odpowiedzi na proponowane ćwiczenia. Dodatkowo każdą ilustrację można opowiadać i zadawać szczegółowe pytania do nich. Wielość form i zadań pozwala na aktywne czytanie i ćwiczenie z dzieckiem w zabawie. Wielkim atutem książki są twarde, kartonowe strony.
Polecam dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, które lubią „Muminki” lub którym mogą te postacie się spodobać;) To książka świetna także na zajęcia terapeutyczne do ćwiczeń spostrzegawczości, uwagi selektywnej, liczenia, analizy wzrokowej.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!