„Na końcu języka” to propozycja od wydawnictwa Nasza Księgarnia – gry dla wszystkich spostrzegawczych, szybkich i mających dobry refleks. To gra doskonała na spotkania towarzyskie i zajęcia z młodzieżą i dorosłymi.

Zawiera dwie talie kart z różnymi symbolami i hasłami, do których w trakcie gry należy podać swoje skojarzenia, np. pisarz, produkt mleczny, postać z bajki czy coś dużego. Talii można używać zamiennie. Hasła są mniej lub bardziej szerokie, a do każdego z nich poszczególni gracze mogą mieć wiele swoich skojarzeń. oprócz skojarzeń w grze należy skupić się na symbolach, które pojawiają się na kartach obok haseł. W trakcie gry kolejni gracze wykładają na stół karty ze stosu uważnie je obserwując, gdyż kiedy na karcie którą wyłożymy i karcie innego gracza pojawi się ten sam symbol musimy jak najszybciej podać skojarzenie związane z hasłem, które jest na karcie przeciwnika.

Oprócz wersji podstawowej gry, są też karty specjalne, które na których pojawiają się dwa wybrane symbole. W wersji z użyciem kart specjalnych oprócz czujności nastawionej na dwa takie same symbole szukamy też kart z symbolami ze specjalnej karty, które w tym samym czasie pojawią się na kartach w grze. To wymaga nie tylko refleksu i szybkości, ale też doskonałej selektywności uwagi i równoczesnego analizowania informacji pisanych i symbolicznych.

Grą trudno się znudzić, wzbudza wiele emocji i zdecydowanie oprócz dobrej zabawy trenuje funkcje poznawcze. Bardzo polecam dla młodzieży i dla dorosłych!

Karty z gry mogą się przydać również w terapii poza grą do ćwiczeń w aktualizacji wyrazów czy ćwiczeń płynności mowy na poziomie jednego słowa, a także ćwiczenia artykulacji w szybkich, spontanicznych odpowiedziach.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!