„Od złości do radości” Holder Kreul Wydawnictwo Jedność. Pięknie ilustrowane opowiadanie o emocjach dla dzieci. Znajdziemy tu kilka słów o: radości, złości, miłości, smutku, strachu, zazdrości oraz o tym jak w czasie przeżywania tych emocji możemy reagować, ja reaguje na nie otoczenie i jak można radzić sobie z nimi. To książka o akceptacji wszystkich uczuć, która w prosty sposób oswaja z nimi najmłodszych. Cena: ok. 14 zł.

„Od złości do radości. Wierszyki o uczuciach” Anna Edyk, Wydawnictwo SBM
Przyjemne, proste wierszyki dla najmłodszych z dziecięcymi ilustracjami. Znajdziemy tu tekst o: miłości, zniecierpliwiony, przyjaźni, nudzie, ciekawości, przywiązaniu, smutku, strachu, zdziwieniu, radości, skuszę, nieśmiałości, gniewie, nadziei, tęsknocie, współczuciu, teremie, wstydzie, zazdrości, trosce, niepokoju, złości. Cena: ok. 9 zł. 


„W głowie się nie mieści. Zabawy z kartami” 
Jedno z wielu opracowań inspirowanych filmem „W głowie się nie mieści”. Zawiera gry planszowe i karciane z postaciami z bajki oraz wiele ćwiczeń i zagadek dot. Rozpoznawania, nazywania i radzenia sobie z emocjami. Jeżeli lubicie pracować na materiałach z tego filmu- bardzo polecam:) Cena: ok. 14 zł.

Podziel się z innymi!