Każdy z nas kiedyś pierwszy raz leciał samolotem i pamięta, że nie jest to do końca zwyczajne i łatwe wydarzenie. Nasze dzieci często też stają przed wyzwaniem jakim jest ich pierwszy lot samolotem. Dlatego warto się do tej okazji dobrze przygotować.

Najlepszym na to sposobem jest wprowadzenie tego tematu poprzez bajkę, co będzie dobrym startem do rozmowy i przeanalizowania tej przyszłej nowej dla dziecka sytuacji. Z pomocą przychodzi rodzicom Kapitan Nauka z książką „Pepe leci samolotem”. To prosta, pisana językiem dziecka opowieść o pierwszym locie Pepe samolotem ze wszystkimi szczegółami od wejścia na lotnisko, odprawę, nadanie bagażu i kontrolę paszportową, przez kontrolę osobistą , oczekiwanie na wejście do samolotu, zajęcie swojego miejsca na pokładzie, odlot samolotu, zasady panujące na pokladzie samolotu, po lądowanie, odbiór bagażu i wyjście z lotniska. Ilustracje szczegółowo prezentują każdy etap podróży lotniczej i w przystępny sposób prezentują zasady postępowania w trakcie podróży.

Na końcu książki dodatkowo znajdziemy mini słownik obrazkowy z potrzebnymi terminami, które dziecko usłyszeć może w trakcie podróży oraz paszport do samodzielnego uzupełnienia. Książka jest niezbędnikiem dla każdego początkującego dziecięcego podróżnika. Ogromnie ją Wam polecam!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!