W gabinecie króluje ostatnio seria Pierwsze słowa z Akademii Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont. Jeżeli nie znacie tych cudownych publikacji dla dzieci to MUSICIE jak najszybciej je poznać 😉

Do serii należy kilka tytułów: W nocy, Strażacy, W lesie, Młode zwierzęta, Moje ciało, Kolory, Pojazdy, Na wsi, W domu. Są to książeczki z ruchomymi elementami, pięknymi ilustracjami, zbiorami wyrazów i możliwościami zastosowania w czytaniu ich wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Książeczki kochają wszystkie dzieci. Potrafią zainteresować je na dłuższy czas, dzięki nieoczywistym niespodziankom ukrytym w ruchomym stronach. Fascynują nawet dzieciaki nie lubiące książek. To doskonała alternatywa dla elektroniki! A także piękna możliwość czytania książeczek dzieciom przez rodziców z ich aktywnym uczestnictwem. Część Strażacy jest bezkonkurencyjna dla chłopców, zabiera w świat strażaka, przez ubranie go, po wyruszenie na akcję, wspięcie się po drabinie i gaszenie pożaru. Młode zwierzęta zawierają rysunki zwierząt domowych, wiejskich, dzikich i arktycznych. Moje ciało pozwala poznać części ciała, miny i działania z ciałem – czasowniki. W nocy przenosi nas w wieczorny świat nieba, żyjących w nocy zwierząt i w końcu zachęca do położenia się spać.

Każda z książeczek oprócz kilku stron obrazków ruchomych i nieruchomych i wyrazów na końcu zawiera karty z podsumowaniem w postaci wszystkich obrazków do powtórzenia z całej książeczki w mini wersji.
Książeczki idealnie sprawdzają się podczas terapii z maluchami, także tymi z opóźnionym rozwojem mowy czy jąkaniem, ale także do czytania wspólnie z rodzicami. Pozwalają na długie skupienie uwagi i aktywność dziecka. Poszerzają słownictwo i pomagają budować kategorie.
Ogromnie polecam! Doskonała propozycja dla dzieci!

Gdzie kupić?

Obejrzyj recenzję wideo gry: Akademia Mądrego Człowieka – Pierwsze słowa

Podziel się z innymi!