„Przechlapane” to zabawna, strategiczna gra od REBEL.pl. Będzie odpowiednia dla dzieci od 5-6 roku życia i młodzieży, a dorosłym także powinna się spodobać.

Ważna jest tu strategia, logiczne myślenie, refleks i dobra pamięć, a także zmylenie przeciwników. Wokół basenu stoją pionki w 6 kolorach, każdy z graczy w tajemnicy przed pozostałymi losuje swój kolor pionków i przez całą grę stara się poruszać wszystkimi pionkami tak, aby jego kolor nie wpadł do basenu oraz żeby inni nie domyślili się, które pionki należą do niego, bo inaczej będzie miał „przechlapane” 🙂 Ważne jest obserwowanie ruchów graczy i zapamiętywanie numerów pionów, które ukryte są pod nimi. Numery bowiem wskazują ilość pół o jakie mogą się poruszyć, a tym samym zająć miejsce innego pionka, którego wrzucają do basenu.
Gra wymaga koncentracji uwagi, ale dostarcza też mnóstwo radości i śmiechu, szczególnie kiedy któryś z pionków wpada do basenu.

Wielka zaletą gry jest też jej podróżne, malutkie opakowanie, a także wykonanie z trwałych materiałów: pudełko jest metalowe, pionki drewniane, a pozostałe elementy z grubej tektury lub plastiku.
To świetna propozycja dla fanów gier takich jak „Pędzące żółwie” czy „Ślimaki to mięczaki”. Gorąco polecam!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!