Kolejne wsparcie książkowe dla psychologów, psychoterapeutów i pacjentów od Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego – tym razem o depresji, czyli „Równia wznosząca. Pokonaj depresję z pomocą neuronauki”.

Autor dokładnie wyjaśnia procesy mózgowe będące przyczyną depresji. Przybliża też w sposób naukowy, medyczny wiedzę dotyczącą naszych myśli, emocji i zachowań. Zachęca do trenowania i stosowania prostych, codziennych nawyków, które mają zmieniać aktywnosć i chemiczny skąłd mózgu. porady proponowane w książce to proste wskazówki do zastosowania przez pacjenta lub zaproponowania przez terapeutę, które odmieniają sposób funkcjonowania mózgu przez co poprawia się nastrój, wzrasta poziom życiowej energii, a to sprzyja w wychodzeniu z depresji.

Dzięki szczegółowemu zrozumieniu pracy mózgu i jego funkcjonowania i sposobami na modyfikację tej pracy, które możemy trenować wskazuje na nieinwazyjny sposób na poprawienie funkcjonowania i jakości życia osoby chorującej na depresję.

Książkę oceniam jako bardzo funkcjonalny podręcznik do pracy samodzielnej, jak i wielką pomoc dla terapeuty, ponieważ zawiera wiele ćwiczeń możliwych do zaproponowania i zastosowania na sesji i jako pracę domową dla pacjenta. Zawiera ogrom merytorycznej wiedzy przekazanej w jasny sposób i co najważniejsze krok po kroku przeprowadza przez różne wspierające w wychodzeniu z depresji ćwiczenia.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!