Smerfne emocje też towarzyszą nam na zajęciach, dzięki lubianym przez dzieci bohaterom łatwo zmierzyć się z tematami, takimi jak strach. Dobrze wiedzieć, że jest ktoś jeszcze kto boi się ciemności, robaków czy nadmiernie się zamartwia. A jeszcze lepiej wraz z bohaterami sprawdzić jak można się ze swoim strachem zmierzyć.

I tu sprawdziła nam się ostatnio pierwsza książka z serii Smerfy i świat emocji od Książkosfera HarperKids
o podtytule „Smerf, który bał się ciemności”. To komiks o Strachusiu, który wielu rzeczy się boi i ma tendencję do przepowiadania czarnych scenariuszy. Mierzy się w książce ze swoim największym strachem- przed ciemnością W jego kłopotach ze snem pomagają mu inne Smerfy, a pomógł mu w końcu.. Sprawdźcie sami 😉

Szczególnie cenne są porady w 2 części książki, gdzie dowiadujemy się, że strach jest naturalnym uczuciem i wszyscy go odczuwają, sprawdzamy sposoby na poradzenie sobie ze strachem od Papy Smerfa, wskazuje, że zawsze po pomoc można udać się do rodzica i że nie należy się śmiać ze strachów innych. Ciekawa propozycja, szczególnie do domowego oswajania strachu na dobranoc.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!