„Szybkie kolory” to wciągająca, kieszonkowa gra od wydawnictwa REBEL.pl. W malutkim piórniczku znajdziecie cały zestaw potrzebny do gry: ścieralne flamastry, karty i instrukcję.

Karty są dwustronne: po jednej stronie znajduje się czarno – biały obrazek z pustymi polami do pokolorowania, a po drugiej ten sam obrazek, pokolorowany, który jest wzorem do zapamiętania dla gracza. W trakcie rozgrywki gracz wybiera jedną kartę, zapamiętuje kolejność kolorów, a następnie odwraca kartę i jak najdokładniej próbuje ją pokolorować, zgodnie ze wzorem. Każde właściwie pokolorowane pole i niewłaściwie kolorystycznie, ale precyzyjnie pomalowane pole skutkuje uzyskaniem punktów, które odnotowujemy na kartach z wężem. Karty są wielokrotnego użytku, gdyż to co namalowaliśmy flamastrami możemy od razu zetrzeć. Flamastry są bardzo wygodne w użyciu i mają piękne, intensywne kolory.

Gra ćwiczy pamięć, koncentrację uwagi, precyzję manualną. Karty mogą być używane także poza grą do ćwiczeń pamięci. Będzie to też świetna propozycja do ćwiczeń w trakcie terapii ręki. Polecam ją dla dzieci od 5 lat wzwyż. Dla młodszych można uprościć instrukcję i zapamiętywać po dwa -trzy elementy na raz, a później podglądać kolejne.

Ogromnie polecam grę!

Recenzja filmowa:

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!