A w co? Jeśli chcecie połączyć przyjemność wspólnej gry i naukę historii w domu to „Timeline. POLSKA” OD REBEL.pl będzie świetnym wyborem. To gra, w której znajdziecie karty przedstawiające ważne wydarzenia z historii Polski.

W pudełku jest 110 kart dotyczących dziedzin sztuki, wynalazków, historii, nauki i zabytków. Karty rozpoczynają się datą 740 p. n. e., czyli powstaniem osady w Biskupinie, a kończą w 2013 r. powstaniem pierwszego polskiego satelity naukowego „Lem”. Każda karta opatrzona jest ilustracją, opisem i rokiem wydarzenia.

W toku gry kolejni gracze dokładają swoje karty, tworząc linię czasu. Karta na środku z widoczną datą wyznacza kolejność układania kolejnych kart, które gracze trzymają tak, by data nie była widoczna. Dopiero gdy karty zostaną ułożone przez gracza w linii czasu możemy sprawdzić czy kolejność wydarzeń została prawidłowo ułożona.
Gra jest doskonałym sposobem na zapamiętanie dat poznanych na lekcjach historii. Aby powtórzyć konkretną epokę do gry można wybrać tylko karty z odpowiednimi datami. To bardzo dobra gra do nauki na czas kwarantanny i nauki szkolnej, gdyż uczy, ćwiczy pamięć i pozwala dobrze się bawić.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!