Jestem po lekturze książki „Twoje wymagające dziecko. High – need baby od narodzin do piątego roku życia” od Wydawnictwa Mamania autorstwa Williama Searsa i Marty Sears, małżeństwa wychowującego swoje high-need baby.

Książka opisuje ich doświadczenia i prezentuje wiele wskazówek, zaleceń i porad dla rodziców wymagających dzieci. Pełni też funkcje wspierająca dla rodziców mających podobne doświadczenia z własnym dzieckiem. W książce znajdziemy charakterystykę dziecka wysoko wymagającego, wsparcie dla Rodzica u którego pojawiają się w toku wychowania uczucia zagubienia, uwiązania czy samotności w swoich trudnościach, sposoby na uspokojenie dziecka, porady jak radzić sobie z różnymi wątpliwościami pojawiającymi się podczas wychowania, a także rozdział dotyczący radzenia sobie z rodzicielskie wypalenie, usypianiem dziecka, karmieniem i nadwrażliwością. Opisuje wychowanie dziecka nie tylko w pierwszym, ale do piątego roku życia, opisując mogące się pojawić problemy i propozycje na naukę dyscypliny, wzajemne zrozumienie i używanie pochwał. Na końcu książki znajdziemy także opowieści z życia rodziców mających wymagające dzieci.

To wartościowa pozycja dla rodziców wymagających dzieci, którzy poszukują wsparcia i porady w pojawiających się w toku wychowania trudnościach. To także książka dla psychologów pracujących z rodzicami i high-need baby.
Bardzo polecam, bo to jedna z niewielu propozycji na ten temat na rynku, a zdecydowanie warta przeczytania!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!