„Wytrenuj swój mózg. Siedmiotygodniowy program osób z zaburzeniami lękowymi i depresją oparty na terapii poznawczo-behawioralnej” to nowa książka od Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego dla pacjentów, psychologów i psychoterapeutów.

Jest to praktyczny poradnik z ćwiczeniami zawierający pełny 7-tygodniowy program do przeprowadzenia u pacjentów z zaburzeniami lękowymi i depresją. Forma książki pozwala pacjentowi przejść przez ćwiczenia opatrzone podstawami teoretycznymi, wiedzą, wskazówkami i zasadami przydatnymi podczas samodzielnej i terapeutycznej pracy. Przede wszystkim jest to jednak świetna propozycja dla terapeutów chcących krok po kroku przeprowadzić terapię lęku i poszukują inspiracji do ćwiczeń. Wszystkie zadania oparte są o analizę poznawczo – behawioralną przez np. identyfikację, analizę i modyfikację myśli, emocji i zachowań, radzenie sobie z pułapkami myślowymi czy ekspozycję na bodziec lękowy małymi krokami. Pacjent przechodzi przez 7 tygodni ćwiczeń zaczynając od określenia celów, przez analizę bieżącej sytuacji, identyfikację trudności i negatywnych wzorców myślenia, a następnie ich modyfikację, poprzez zarządzanie czasem jak i zadaniami i w końcu zmierzenie się ze swoimi lękami oraz utrwalenie w codzienności swoich umiejętności.
Dodatkowo na końcu znajdziemy przydatne źródła internetowe w temacie.

Książka jest bardzo dobrą, praktyczną pomocą w prowadzeniu terapii lęku, dodatkowo zawiera ważne wprowadzenia do ćwiczeń, które są szczególnie pomocne dla pacjentów samodzielnie stosujących książkę.
Bardzo polecam!

Gdzie kupić?

Find this content useful? Share it with your friends!