„Wytrenuj swój mózg. Siedmiotygodniowy program osób z zaburzeniami lękowymi i depresją oparty na terapii poznawczo-behawioralnej” to nowa książka od Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego dla pacjentów, psychologów i psychoterapeutów.

Jest to praktyczny poradnik z ćwiczeniami zawierający pełny 7-tygodniowy program do przeprowadzenia u pacjentów z zaburzeniami lękowymi i depresją. Forma książki pozwala pacjentowi przejść przez ćwiczenia opatrzone podstawami teoretycznymi, wiedzą, wskazówkami i zasadami przydatnymi podczas samodzielnej i terapeutycznej pracy. Przede wszystkim jest to jednak świetna propozycja dla terapeutów chcących krok po kroku przeprowadzić terapię lęku i poszukują inspiracji do ćwiczeń. Wszystkie zadania oparte są o analizę poznawczo – behawioralną przez np. identyfikację, analizę i modyfikację myśli, emocji i zachowań, radzenie sobie z pułapkami myślowymi czy ekspozycję na bodziec lękowy małymi krokami. Pacjent przechodzi przez 7 tygodni ćwiczeń zaczynając od określenia celów, przez analizę bieżącej sytuacji, identyfikację trudności i negatywnych wzorców myślenia, a następnie ich modyfikację, poprzez zarządzanie czasem jak i zadaniami i w końcu zmierzenie się ze swoimi lękami oraz utrwalenie w codzienności swoich umiejętności.
Dodatkowo na końcu znajdziemy przydatne źródła internetowe w temacie.

Książka jest bardzo dobrą, praktyczną pomocą w prowadzeniu terapii lęku, dodatkowo zawiera ważne wprowadzenia do ćwiczeń, które są szczególnie pomocne dla pacjentów samodzielnie stosujących książkę.
Bardzo polecam!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!