„Zwierzęta na kontynentach” od Zu&Berry to nowa gra, która doskonale sprawdziła się na naszych zajęciach. To loteryjkę obrazków dzięki której dzieci poznają ciekawe, też rzadko spotykane gatunki zwierząt, które zamieszkują poszczególne kontynenty.

W zestawie znajduje się 7 dwustronnych planszy (przedstawiają Zwierzatka na danym kontynencie, a z drugiej strony mają opis kontynentu oraz nazwy i krótkie opisy poszczególnych zwierząt) i 42 małe obrazki że zwierzątkami, z których po 6 pasuje do każdej z planszy. Wszystkie obrazki możemy pomieszać, a następnie losować i zbierać pasujące do swojej planszy, kto pierwszy uzbiera wszystkie ten wygrywa. Możemy grać w wersję prostszą, kiedy nie pasujący do naszej planszy obrazek oddajemy właściwej osobie lub trudniejszą – kiedy odkładam go do puli, a osoba która go potrzebuje musi zapamiętać gdzie został odłożony i odkryć go w swojej kolejce.
Obrazki że zwierzętami mogą przydać się też do ćwiczeń pamięci, w których powtarzamy kilka nazw i prosimy dziecko by wzięło odpowiednie obrazki.

Gra pozwala na długą zabawę dzięki wielu elementom, jest łatwa, nadaje się już dla najmłodszych, a do tego zawiera wiele ciekawych gatunków zwierząt, rzadko spotykanych w innych grach, więc będzie doskonała propozycja dla fanów egzotycznych zwierząt. Polecam bardzo na zajęcia i do domowych zabaw!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!