FITS od Egmont to gra, która na pewno coś Wam przypomina. To przełożenie popularnej gry na telefonach komórkowych czy tabletach – tym razem w wersji rzeczywistej.

Zawiera 4 plansze (rampy), po których będą zsuwały się plastikowe klocki, które należy układać tak, aby jak najlepiej do siebie przylegały i aby nie zostawały między nimi puste pola. Gra ma 4 poziomy trudności, w każdym kolejnym pola na planszach do układania klocków posiadają dodatkowe oznaczenia – dodające lub odejmujące punkty za ustawienie lub nieustawienie na nich klocków. Klocki układamy w losowej kolejności, w zależności od tego jaki klocek wylosujemy do ułożenia na kartach startowej i podstawowych.

Gra pomaga ćwiczyć analizę wzrokowo – przestrzenną, umiejętności konstrukcyjne i logiczne myślenie, wymaga skupienia i dobrej wyobraźni przestrzennej. Dodatkowo klocki i plansze można użyć do ćwiczeń nazywania kolorów, kategoryzowania wg kształtu i koloru czy odtwarzania układanek z klocków.

Polecam ją dla starszych przedszkolaków, młodzieży i dorosłych, szczególnie dla tych, dla których będzie to wspomnienie komórkowej gry z przeszłości 😉

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!