Szpiedzy, tajne hasła, tajemnica i słownikowo – kategoryzacyjne wysiłki opisują nasza nową grę dla młodzieży i dorosłych od REBEL.pl – „Tajniacy”. W trakcie gry stajemy się szpiegami, którzy w trakcie rozgrywki odgadują hasła.

Grać można drużynowo wybierając szefów i graczy lub dostosowując grę – w dwie osoby (wtedy jedna jest szefem,a druga graczem). Na stole ustawiamy kryptonimy, czyli karty z różnymi wyrazami, losujemy też kartę klucza, która decydować będzie o dalszych wskazówkach szefa i zdobywaniu przez drużynę czy gracza punktów. Szef daje wskazówki tajniakom podając skojarzenie i liczbę słów, które się z nim kojarzą. Drużyna odgaduje hasła i przykrywa je. Jeśli zrobią to prawidłowo ułożenie kart czerwonych i niebieskich odpowiadać powinno karcie klucza. Jeżeli gracze wskażą kryptonim należący do niewinnego obserwatora przykrywają go beżową kartą, a gdy wskażą kryptonim zabójcy – gra się kończy.

Gra zawiera: kafelki agentów niebieskich, czerwonych, podwójnego agenta, zabójce i niewinnych obserwatorów, klepsydrę, karty kluczy i kryptonimów. Karty ze słowami – kryptonimami dobierać można zgodnie z ćwiczonym materiałem wyrazowym podczas zajęć. W terapii jąkania przyda się w zwalnianiu tempa mowy na pojedynczych słowach czy ćwiczeniu miękkiego startu i modyfikacji na słowach.

„Tajniacy” umilą wieczór ze znajomymi, ale także sprawdzą się na zajęciach logopedycznych z młodzieżą i dorosłymi.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!