Pokaże Wam nowa grę utrzymaną w świecie Alicji w krainie czarów od REBEL.pl – „Herbatka dla dwojga”. To gra planszowo – karciana, z ciekawymi ilustracjami i dużą ilością potrzebnych do gry zaczarowanych elementów.

Każdy z dwóch graczy otrzymuje jedną talię – niebieską lub różową, którą w trakcie gry będzie rozszerzał. Na początku równocześnie odwracamy wierzchnią kartę ze swojej talii. Osoba, której postać ma wyższą wartość, wygrywa pojedynek i może rozpatrzyć efekt karty lub kupić któryś z dostępnych kartoników i tym samym wzmocnić swój zestaw. Jednak nie tylko karty się tu liczą, należy też odpowiednio manipulować zdobywanymi w trakcie gry żetonami ciasta i klepsydr. Ciasta pozwalają nam kupować kolejne karty, a klepsydry mają wpływ na kieszonkowy zegarek, który może na m pomóc zyskać dodatki, takie jak gwizdy zbliżające nas do zwycięstwa. Ostatecznym celem w grze jest zgromadzenie większej ilości gwiazd niż przeciwnik.

Gra ćwiczy logiczne myślenie, planowanie, układanie strategii. Jest odpowiednia dla dzieci od 10 lat, młodzieży i dorosłych, a grać w nią może 2 graczy. Będzie więc dobrym urozmaiceniem zajęć indywidualnych z dziećmi i młodzieżą oraz wieczorów spędzanych z planszówką dla rodzeństwa, rodziców, czy rodzica z dzieckiem.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!