Znacie już nową propozycję od REBEL.pl – „Mam oko”? To wspaniała propozycja dla fanów popularnego Dooble, jednak w nowej odsłonie.

Jest to gra karciana, w której liczy się refleks, spostrzegawczość i bystre oczko! W toku rozgrywki każdy z graczy wykłada po jednej karcie i szuka na wyłożonych kartach takich samych elementów w różnych kolorach. Jeżeli nie znajdujemy pary dokładamy kolejne karty od graczy i znów szukamy aż do momentu gdy ktoś odnajdzie parę – wtedy zgarnia sparowane karty. W wariancie utrudnionym gry wykładamy karty do momentu, gdy któryś z graczy odnajdzie 2 pary na leżących na stole kartach.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 7 lat wzwyż, młodzieży i dorosłych, jednak można zastosować prostsze zasady – wskazując karty na których należy szukać par lub obrazek do którego znaleźć trzeba parę i wtedy gra sprawdzi się również u młodszych dzieci.

Wielkim plusem gry jest jej wielkość – mieści się w malutkim pudełeczku, które zawsze można mieć przy sobie, zasady są proste i szybko można je objaśnić współgraczom, dodatkowo nie pozwala się nudzić, bo rozgrywka jest szybka, wymaga dużej koncentracji uwagi i spostrzegawczości.

Ogromnie polecam fanom karcianek w każdym wieku, zarówno terapeutom jak i graczom domowym.

Gdzie kupić?

Obejrzyj recenzję wideo gry: „Mam oko”

Podziel się z innymi!