„Palce w pralce” to nowość w Artyście od REBEL.pl Gra jest doskonała dla miłośników dobrej zabawy z dużą dawka humoru, muzyki i czasu spędzonego w dobrym rytmie 🙂 Terapeutyczne wspierać będzie pamięć, praksję ręki, koncentrację uwagi i refleks.

Gra polega na pokazywanie zgodnie z wystukiwanym przez wszystkich graczy rytmie swoich znaków – gestów palców lub rąk. I tu ważna jest szybkość i uważności, obserwacja pozostałych graczy, gdyż w każdej chwili jeden z graczy może nas wywołać do dalszej gry pokazując nasz znak. Wtedy szybko musimy się zorientować, że w grze nastąpiła nasza kolej i musimy pokazać nasz znak. Jeśli nam się nie uda dostajemy kartę kuli, która zmienia tok gry. Na koniec przegrywa osoba z największą ilością tych kart.

Oprócz podstawowej wersji, mamy też mistrzowską i tu zaczynają się zmyłki, gdyż osoba pokazująca znak oprócz niego może podać imię innego gracza i w ten sposób wywołać do dalszej gry 2 kolejnych graczy. Potrzebujemy tu bardzo uwagę selektywną, ale nie będzie to łatwe – gra ma swoje tempo i wymaga dużej koncentracji i obserwowania przeciwników.

Co ważne, gra jest w wersji mini mini, karty mieszczą się w malutkim metalowym pudełeczko, które możemy mieć zawsze że sobą, w podróży i w torbie na pomoce do zajęć.

Grę bardzo polecam dla starszych przedszkolaków, młodzieży i dorosłych. Na zajęcia jak i na spotkania towarzyskie i rodzinne wieczory.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!