Nowa publikacja dla klientów młodszych i dorosłych. Do ćwiczeń dykcyjnych, jak i do utrwalania poszczególnych głosek. Dzisiaj zamieszczam recenzję nowej publikacji Elżbieta i Witold Szwajkowscy „Rymowane ćwiczenia wyrazistości mowy” Wydawnictwo Harmonia.

Książka jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, z czytelnym spisem treści na początku. W środku znajdziemy teksty wierszowane (i jeden pisany prozą) do ćwiczeń skupiających się na artykulacji samogłosek ustnych i nosowych oraz poszczególnych spółgłosek, a także ćwiczenia dykcyjne związane z artykulacją trudnych grup spółgłoskowych czy końcówek wyrazów. Na końcu znajduje się też kilka tekstów dot. właściwej wymowy w kontekście regionalizmów. Teksty właściwe będą dla dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych.

Autorzy nie zapomnieli jednak o najmłodszych – ostatni rozdział przeznaczony jest dla dzieci i rodziców, a znajdują się w nim historyjki o misiu, które wspomagają terapeutę czy rodzica w utrwalania artykulacji poszczególnych głosek. Publikacja jest świetna propozycja szczególnie dla logopedów szukających tekstów do ćwiczeń dykcyjnych, a także do zajęć ze starszymi dziećmi i dorosłymi. Niewiele jest na rynku takich książek. Polecam!

Cena: 22 – 24 zł

Podziel się z innymi!