W czasach kwarantanny nasz zespół nie zapomina o Was i zamierza wspierać i kontynuować terapie, aby pomóc w utrwalaniu i nabywaniu nowych umiejętności dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym.

Na czym polega terapia online?

Sytuacja, która obecnie panuje w naszym kraju w związku z epidemią wirusa COVID-19 sprawiła, że zajęcia stacjonarne prowadzone w Centrum Artysta Mowy stały się niemożliwe. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności naszych terapeutów realizujemy pomoc terapeutyczną, a także konsultacje logopedyczne i psychologiczne online. Uważamy, że najlepszą formą terapii jest ta prowadzona stacjonarnie w gabinecie, jednak dokładamy wszelkich starań aby terapia online spełniała jak najwyższe standardy i miała wysoką jakość. Praca online to najbezpieczniejsza obecnie możliwość udzielania pomocy małym pacjentom i ich rodzicom, a także młodzieży i osobom dorosłym. Spotkania z naszymi klientami prowadzimy poprzez aplikację Skype lub Zoom. Możliwe są również konsultacje w formie doradztwa przez telefon.

Dla kogo konsultacje online?

Konsultacje online są dobrą możliwością uzyskania wsparcia dla rodziców, którzy mierzą się z trudnościami w zachowaniu swojego dziecka , problemami wychowawczymi czy dla chcących wesprzeć funkcjonowanie swojego dziecka. Psycholog po przeprowadzeniu wywiadu z rodzicem i analizie trudności przedstawianych przez rodzica może zaproponować trening umiejętności rodzicielskich rodzicowi lub udzielić wskazówek, które będą pomocne w poradzeniu sobie z występującym problemem.

Logopeda w ramach konsultacji online może udzielić porady rodzicowi, który chce wspierać czy stymulować rozwój mowy dziecka. Konsultacje logopedyczne online możliwe są wobec dzieci, młodzieży i dorosłych, u których występują objawy jąkania. Terapeuta może przeprowadzić wywiad z pacjentem lub rodzicem dziecka jąkającego się, a także przeprowadzić badanie logopedyczne oceniające nasilenie jąkania jeśli jest to możliwe lub ocenić trudności na podstawie nagrań z próbkami mowy pacjenta.

Konsultacje trwają do 60 minut. Zawsze po przeprowadzonej konsultacji klient otrzymuje podsumowanie spotkania online oraz wstępne materiały dobrane do trudności poruszonych podczas konsultacji.

Jak wyglądają zajęcia online?

Prowadzimy zajęcia online z pacjentami, z którymi dotychczas prowadziliśmy terapię stacjonarną. Forma online jest jedyną i najlepszą obecnie możliwością, aby utrwalać efekty dotychczasowej terapii i nie dopuścić do zaprzepaszczenia osiągniętych już umiejętności. Terapię prowadzimy również z pacjentami, u których możliwe jest przeprowadzenie diagnozy online i zaplanowanie odpowiedniej formy terapii realizowanej w trybie online.

Zajęcia z najmłodszymi możliwe są przy wsparciu i zaangażowaniu rodzica lub opiekuna, który pomaga dziecku w wykonaniu ćwiczeń przedstawianych przez terapeutę w czasie zajęć lub samodzielnie ćwiczy z dzieckiem po instruktażu otrzymanym przez terapeutę, który w toku ćwiczeń udziela koniecznych wskazówek rodzicowi. Dziecko utrwala też ćwiczony materiał dzięki ćwiczeniom przesłanym przez terapeutę do wykonania w ramach pracy domowej. Młodzież i dorośli uczestniczą w terapii korzystając z materiałów przesłanych przez terapeutę. Wspólnie powtarzają i utrwalają ćwiczony materiał. Każde zajęcia trwają 30 lub 45 minut. Przed zajęciami terapeuta przesyła ćwiczenia potrzebne podczas zajęć oraz do wykonania w ramach pracy domowej. Oprócz materiałów elektronicznych w formie kart pracy, ćwiczeń, gier, tekstów do czytania, korzystamy również z filmików instruktażowych nagrywanych specjalnie dla naszych klientów przez cały zespół terapeutów Artysty Mowy.

Zachęcamy Państwa do wypróbowania spotkań online oferowanych przez nasz gabinet. Po pierwszych zajęciach będziecie Państwo mogli sprawdzić czy taka forma jest dla Państwa odpowiednia.

Zapisy na konsultacje i zajęcia online prowadzimy mailowo: [email protected] oraz telefonicznie 793111247.

Podziel się z innymi!