Święta tuż, tuż, a prezenty same się nie zamówią 😉 Współpracujące z nami wydawnictwo Egmont wydające wspaniałe planszówki i książki, których recenzje często widzicie na moim profilu przygotowało dla naszych czytelników specjalną przedświąteczną promocję – KOD RABATOWY, który obniży wyjściową cenę wszystkich planszówek na stronie Egmontu o 40%.

Planszówkowe hity pod choinkę od Egmont!

Wystarczy, że wejdziecie na stronę, a następnie wybierzecie interesujące Was planszówki, a w koszyku wpiszecie specjalny kod: artystamowy. Kody są ważne w terminie 12 listopada – 31 grudnia 2019 r. Propozycji gier jest mnóstwo, część na pewno znacie z naszych zajęć. Aby ułatwić Wam wybór poniżej znajdziecie spis moich dotychczasowych recenzji oraz najnowsze propozycje w tym poście:

Najlepszy prezent pod choinkę moim zdaniem to oczywiście planszówka. Dlaczego? Ponieważ jest doskonałym sposobem na radośnie spędzony rodzinny czas, podczas którego budujemy relację i pozytywne interakcje między rodzicami i dziećmi. Oprócz tego często ćwiczy przydatne dzieciakom funkcje.

Rodzinka wygrywa

Doskonałą propozycją dla chcących uniknąć rywalizacji i podziału na przegranych i wygranych będą gry kooperacyjne z serii RODZINKA WYGRYWA, czyli „Park dinozaurów”, „Wyprawa do babci”, „Mali detektywi” czy „Kotek psotek”. Pozwolą one uczyć dzieci współdziałania, bowiem wszyscy gracze będą drużyną, która gra przeciwko postaci z gry, a nie przeciwko sobie. „Park dinozaurów” przypadnie do gustu miłośnikom tytułowych dinozaurów, którzy będą wspólnie próbowali uratować dinozaury przed nadlatującym meteorytem. To gra planszowa, w której liczy się szczęście i szybkość, gdyż należy przejść drogę dinozaurów do ich domów zanim w Ziemię uderzy meteoryt. „Wyprawa do babci” to podróż po planszy, na której znajdziemy wiele przeszkód. Na szczęście w tej podróży towarzyszyć nam będą przedmioty, które z pomocą naszej wyobraźni i kreatywności będziemy mogli użyć by przeszkody pokonać. I tak niedźwiedzia obłaskawimy miodem, przez ciemny las przejdziemy z latarką, a także będziemy mogli wymyślić inne ciekawe sposoby, które ogranicza tylko nasza wyobraźnia i sposób przekonania do nich współgraczy. Gra pozwoli także na ćwiczenia budowania wypowiedzi słownych. W „Kotku psotku” pomożemy uciekać przed kotem mniejszym zwierzątkom i będziemy musieli wykazać się sprytem i przechytrzyć kota, tak by nas nie dogonił. Z pomocą „Małych detektywów” natomiast wcielimy się w role poszukiwaczy par zagubionych w domu przedmiotów, na zasadach popularnego memory, przy którym trenować będziemy naszą pamięć – ważne żeby wyrobić się przed tym jak zegar wybije 12.00. Na koniec staniemy też przed zadaniem odgadnięcia co kryje się w skrzyni na strychu.

Mocną stroną wszystkich tych gier jest ich niezniszczalność, czyli wykonanie z grubej tektury i drewna, jeśli chodzi o mniejsze elementy. Zasady gier są proste, odpowiednie dla przedszkolaków i dzieci szkolnych. Zapewniają ciekawe rozgrywki, do których dzieci chętnie wracają.

Polecam je szczególnie na prezent, dzięki któremu będzie można spędzić rodzinnie cenny czas 😉

Gdzie kupić?

Duuszki

Dla starszych dzieci i młodzieży proponuję jedną z moich ulubionych gier, czyli „Duuuszki” i „Duuuszki w kąpieli”. Grę poprawiającą refleks, spostrzegawczość, trenującą koordynację wzrokowo-ruchową i uwagę selektywną. Celem jest jak najszybsze złapanie przedmiotu nie pasującego do wyłożonej na stół karty. Takiego, którego nie ma na karcie i który nie ma koloru przedmiotów z karty. Niby proste, ale w tej grze i szaleństwie rywalizacji potrafi się pomylić 😉

Gdzie kupić?

 

Kot Stefan

Kolejna propozycja od Egmont. Lubiącym szybkie gry i proste rozgrywki polecam „Kota Stefana” podczas którego poćwiczymy refleks, szybkość i koordynację wzrokowo – ruchową. W pudełku znajdziemy kawałek serka, na którym ustawiać będziemy swoje myszki na sznurkach. Myszki będą musiały być bardzo uważne, bo gdy na kostce wypadnie kot jak najszybciej będą musiały uciec z sera by nie złapał ich i nie zdobył karcianego punktu ich kosztem. Rozgrywki będą bardzo emocjonujące, proste, a dostarczą wiele radości.

Gdzie kupić?

Gry testować możecie na naszych zajęciach, a ulubione rozgrywki kontynuować w domu, dzięki specjalnej ofercie od Egmontu;)

Podziel się z innymi!